Apakšstaciju pielietojums elektriskās sadales sistēmā

- Jun 30, 2017-

Apakšstacija ir elektriskās ražošanas, pārvades un sadales sistēmas sastāvdaļa. Apakšstacijas pārveido spriegumu no augsta uz zemu vai pretēju vai veic kādu no vairākām citām svarīgām funkcijām. Starp ražošanas staciju un patērētāju elektroenerģija var plūst caur vairākām apakšstacijām ar dažādu sprieguma līmeni. Apakšstacijā var būt transformatori, lai mainītu sprieguma līmeņus starp augstiem pārvades spriegumiem un zemākiem sadales spriegumiem vai divu dažādu pārvades spriegumu savienojumā.

Apakšstacijas var būt elektrisko iekārtu īpašumā un pārvaldībā, vai arī tās var piederēt lielam rūpnieciskam vai komerciālam klientam.

图片8.jpg

Vārds apakšstacija nāk no dienām pirms izplatīšanas sistēma kļuva par režģi. Tā kā centrālās ražošanas stacijas kļuva lielākas, mazākas elektrostacijas tika pārveidotas par sadales stacijām, saņemot enerģijas piegādi no lielākas iekārtas, nevis izmantojot savus ģeneratorus. Pirmās apakšstacijas bija savienotas tikai ar vienu elektrostaciju, kurā atradās ģeneratori, un bija šīs elektrostacijas meitasuzņēmumi.

 

Sadales apakšstacija

Sadales apakšstacija Skarboro, Ontārio, slēpta kā māja, komplektā ar piebraucamo ceļu, priekšējo pastaigu un pļautu zālienu un krūmiem priekšējā pagalmā. Brīdinājuma paziņojums ir skaidri redzams uz “priekšējām durvīm”. Apakšstaciju maskēšana ir izplatīta daudzās pilsētās.

Sadales apakšstacija nodod jaudu no pārvades sistēmas uz apgabala sadales sistēmu. Nav ekonomiski tieši pieslēgt elektroenerģijas patērētājus galvenajam pārvades tīklam, ja vien viņi neizmanto lielu enerģijas daudzumu, tāpēc sadales stacija samazina spriegumu līdz vietējam sadalījumam piemērotam līmenim.

Ievads sadales apakšstacijā parasti ir vismaz divas pārvades vai apakšpārvades līnijas. Ieejas spriegums var būt, piemēram, 115 kV vai kāds cits šajā apgabalā izplatītais. Rezultāts ir vairāki padevēji. Sadales spriegumi parasti ir vidēja sprieguma, no 2,4 kV līdz 33 kV, atkarībā no apkalpojamās platības lieluma un vietējās komunikācijas. Padevēji darbojas pa ielām, kas atrodas augšpusē (vai dažos gadījumos pazemes), un piegādā sadales transformatorus klienta telpās vai tuvu tām.

Papildus sprieguma pārveidošanai sadales apakšstacijas izolē arī pārvades vai sadales sistēmu kļūdas. Sadales apakšstacijas parasti ir sprieguma regulēšanas punkti, kaut arī garās sadales ķēdēs sprieguma regulēšanas iekārtas var uzstādīt arī gar līniju.

Lielo pilsētu centrālajos rajonos ir sarežģītas sadales apakšstacijas ar augstsprieguma komutāciju, kā arī komutācijas un rezerves sistēmām zemsprieguma pusē. Tipiskākām sadales apakšstacijām ir slēdzis, viens transformators un minimālas iespējas zemsprieguma pusē.

Ja interesē, laipni lūdzam uz jautājumu:

E-pasts: emma@zgxgdn.com

WhatsApp / wechat / tālrunis: 008613319220197

Skype: sunnysunny12271